4th Grade Divison

Battle of the Magic City  -  Basketball
Pool Play Standings
PoolTeamWinLossPCTHTHAPDiff
A P.R.I.D.E (IN) 201.00010.50
A NY Rens (NY) 110.5000.00
A NYBA Elite (TN) 020.000-10.50
B Trey Young Elite (OK) 201.0003.00
B Riverside Hawks (NY) 110.500-0.50
B All Indy (IN) 020.000-2.50
C HHBC 2027 (TX) 201.00020.00
C DCA 2.0 (GA) 110.5000.00
C GSW 2027 (GA) 020.000-20.00
D Team Teague (IN) 201.0009.00
D TEAM THRILL UAA (MD) 110.500-1.00
D Team Non Stop (GA) 020.000-8.00
E Together We Ball (IN) 201.00020.00
E We Get Buckets (TN) 110.5000.00
E G4WYW (lA) 020.000-20.00
F DMG Elite (MS) 201.00010.50
F Team Thrill Black (MD) 110.5001.00
F Gulf Coast Canes (TX) 020.000-11.50
G Team Power (GA) 201.00012.50
G Team Nash (TN) 110.5007.50
G Team Rise (KY) 020.000-20.00
H Team FOE (TX) 201.00020.00
H Dream Chasers (TN) 110.500-0.50
H HCBC Hoop Squad (AL) 020.000-19.50
I Team Dez (TN) 201.00017.50
I Steel City Gators (AL) 110.500-2.50
I Alabama Dream Team (AL) 020.000-15.00
J Team Takeover Bowman(VA)) 201.000--20.00
J CBF Lightning (FL) 201.000--17.00
J RL Elite (TX) 020.000---17.00
J Fast (AL) 020.000---20.00
K Grind Academy (NC) 201.0002.50
K Shine Hoop Grinders (GA) 110.5000.50
K Mark Black Academy (FL) 020.000-3.00
PCT = Winning PercentageHTH = Head-To-HeadAPDiff = Average Point Differential

View Full Standings

 

Home team listed first
Away team listed second

Pool Play Schedule & Results
Pool Play

Show Schedule Analysis


Platinum Division (Super Pool)

Print Custom Print Subscribe

Tournament Bracket

Gold [H1] Team FOE (TX)
Silver [B1] Trey Young Elite (OK)
Bronze [A2] NY Rens (NY)
Bronze [B2] Riverside Hawks (NY)
5th [A1] P.R.I.D.E (IN)
5th [D1] Team Teague (IN)
5th [C1] HHBC 2027 (TX)
   
5th [D2] TEAM THRILL UAA (MD)
9th [C2] DCA 2.0 (GA)
9th [J1] Team Takeover Bowman(VA))
9th [C3] GSW 2027 (GA)
9th [D3] Team Non Stop (GA)
9th [A3] NYBA Elite (TN)
9th [K1] Grind Academy (NC)
   
9th [B3] All Indy (IN)
9th [I1] Team Dez (TN)
17th [G1] Team Power (GA)
17th [F1] DMG Elite (MS)
17th [E1] Together We Ball (IN)
    
              
 
     
[A1] P.R.I.D.E (IN)   47
         
 

Game 9

Sun 3/10/19

9:10 AM

         
 
[A1] P.R.I.D.E (IN)   45
       
 
[D3] Team Non Stop (GA)   40

Game 12

Sun 3/10/19

11:30 AM

       
 

Game 1

Sat 3/9/19

6:30 PM

       
 
[D3] Team Non Stop (GA)   16
       
 
[E1] Together We Ball (IN)   32
 
[H1] Team FOE (TX)   43
     
 
 

Game 16

Sun 3/10/19

1:50 PM

     
 
     
[C3] GSW 2027 (GA)   9
     
 

Game 4

Sat 3/9/19

8:50 PM

     
 
     
 
[H1] Team FOE (TX)   47
     
 
     
       
 
[H1] Team FOE (TX)   41
       
 
     
[H1] Team FOE (TX)   49
 
   
 
   

Game 18

Sun 3/10/19

4:10 PM

   
 
     
[K1] Grind Academy (NC)   32
     
 

Game 5

Sun 3/10/19

9:10 AM

     
 
[B2] Riverside Hawks (NY)   55
   
 

Game 13

Sun 3/10/19

11:30 AM

   
 
     
   
 
[B2] Riverside Hawks (NY)   46
   
 
     
 
 
[B2] Riverside Hawks (NY)   25
   
 
     
[D1] Team Teague (IN)   43
     
 

Game 6

Sat 3/9/19

8:50 PM

     
 
     
 
[D1] Team Teague (IN)   49
     
 
     
       
 
[A3] NYBA Elite (TN)   34
       
 
       
[H1] Team FOE (TX) 
 
 
 
         
 
     
[C1] HHBC 2027 (TX)   65
       
 

Game 10

Sun 3/10/19

9:10 AM

       
 
[C1] HHBC 2027 (TX)   41
     
 
[G1] Team Power (GA)   39

Game 14

Sun 3/10/19

11:30 AM

     
 

Game 2

Sat 3/9/19

7:40 PM

     
 
[B3] All Indy (IN)   61
     
 
[B3] All Indy (IN)   42
 
[B1] Trey Young Elite (OK)   31
   
 
 

Game 17

Sun 3/10/19

1:50 PM

   
 
     
[B1] Trey Young Elite (OK)   49
   
 

Game 7

Sat 3/9/19

8:50 PM

   
 
   
 
[B1] Trey Young Elite (OK)   49
   
 
     
     
 
[I1] Team Dez (TN)   16
     
 
       
 
   
[B1] Trey Young Elite (OK)   41
   
 
     
[A2] NY Rens (NY)   47
       
 

Game 11

Sun 3/10/19

9:10 AM

       
 
[A2] NY Rens (NY)   47
     
 
[J1] Team Takeover Bowman(VA))   56

Game 15

Sun 3/10/19

11:30 AM

     
 

Game 3

Sat 3/9/19

7:40 PM

     
 
[J1] Team Takeover Bowman(VA))   37
     
 
[F1] DMG Elite (MS)   32
       
 
 
[A2] NY Rens (NY)   29
     
 
     
[D2] TEAM THRILL UAA (MD)   42
       
 

Game 8

Sat 3/9/19

8:50 PM

       
 
       
 
[D2] TEAM THRILL UAA (MD)   37
       
 
     
         
 
[C2] DCA 2.0 (GA)   31
         
 
           

Gold Division (2nd Place Pools E-K)

Print Custom Print Subscribe

Tournament Bracket

Gold [J2] CBF Lightning (FL)
Silver [K2] Shine Hoop Grinders (GA)
Bronze [E2] We Get Buckets (TN)
Bronze [H2] Dream Chasers (TN)
5th [F2] Team Thrill Black (MD)
5th [G2] Team Nash (TN)
5th [I2] Steel City Gators (AL)
    
          
 
     
[J2] CBF Lightning (FL)   29
     
 

Game 4

Sun 3/10/19

12:40 PM

     
 
[J2] CBF Lightning (FL)   45
   
 
[H2] Dream Chasers (TN)   47

Game 6

Sun 3/10/19

3:00 PM

   
 

Game 1

Sun 3/10/19

10:20 AM

   
 
[H2] Dream Chasers (TN)   8
   
 
[I2] Steel City Gators (AL)   22
   
[J2] CBF Lightning (FL) 
 
 
 
[F2] Team Thrill Black (MD)   31
     
 

Game 2

Sun 3/10/19

10:20 AM

[K2] Shine Hoop Grinders (GA)   40
   
 

Game 5

Sun 3/10/19

12:40 PM

   
 
[K2] Shine Hoop Grinders (GA)   37
   
 
[G2] Team Nash (TN)   46
[K2] Shine Hoop Grinders (GA)   23
   
 

Game 3

Sun 3/10/19

10:20 AM

     
 
[E2] We Get Buckets (TN)   39
     
 
[E2] We Get Buckets (TN)   48
       

Silver Division (3rd and 4th Place Pools)

Print Custom Print Subscribe

Tournament Bracket

Gold [J3] RL Elite (TX)
Silver [K3] Mark Black Academy (FL)
Bronze [J4] Fast (AL)
Bronze [H3] HCBC Hoop Squad (AL)
5th [I3] Alabama Dream Team (AL)
   
5th [F3] Gulf Coast Canes (TX)
5th [K4]
5th [E3] G4WYW (lA)
9th [G3] Team Rise (KY)
    
            
 
     
[J3] RL Elite (TX)   41
       
 

Game 5

Sun 3/10/19

11:30 AM

       
 
[J3] RL Elite (TX)   39
     
 
[F3] Gulf Coast Canes (TX)   44

Game 6

Sun 3/10/19

1:50 PM

     
 

Game 1

Sat 3/9/19

6:30 PM

     
 
[F3] Gulf Coast Canes (TX)   22
     
 
[G3] Team Rise (KY)   39
   
[J3] RL Elite (TX)   42
 
   
 
 

Game 8

Sun 3/10/19

4:10 PM

   
 
     
[K4]   0
   
 

Game 2

Sun 3/10/19

11:30 AM

   
 
   
 
[H3] HCBC Hoop Squad (AL)   23
   
 
     
     
 
[H3] HCBC Hoop Squad (AL)   15
     
 
       
[J3] RL Elite (TX) 
   
 
 
       
 
     
[K3] Mark Black Academy (FL)   38
     
 

Game 3

Sun 3/10/19

11:30 AM

     
 
[K3] Mark Black Academy (FL)   33
   
 

Game 7

Sun 3/10/19

1:50 PM

   
 
     
   
 
[E3] G4WYW (lA)   28
   
 
     
 
 
[K3] Mark Black Academy (FL)   17
   
 
     
[J4] Fast (AL)   38
     
 

Game 4

Sun 3/10/19

11:30 AM

     
 
     
 
[J4] Fast (AL)   29
     
 
     
       
 
[I3] Alabama Dream Team (AL)   37